לוגו - מ.א. ברנר
 פניה ישירה   08-9399999
חירום    המאבק בקורונה עדכונים >>  הנחיות הווטרינר המועצתי למשבר
 
הנחיות הווטרינר העירוני בימי קורונה.

לפי ארגון הבריאות העולמי (WHO) והארגון העולמי לבריאות בעלי חיים (OIE), נכון להיום אין עדות לכך שכלב, חתול או חיית מחמד אחרת יכולים להעביר את נגיף הקורונה COVID-19 לבני אדם. 
הנגיף מופץ בעיקר ברסס טיפות הנוצרות כאשר אדם נגוע משתעל, מתעטש או מדבר, ודרך ההגנה הטובה ביותר היא שטיפת ידיים במים ובסבון באופן יסודי ובתדירות גבוהה. 
לאחר כל מגע עם בעלי חיים כדאי לשטוף את הידיים היטב שכן הם עלולים להעביר חיידקים או טפילים אחרים.
אדם נגוע בנגיף הקורונה COVID-19 צריך לבודד את עצמו גם מבעלי החיים שברשות, מומלץ לנקוט במשנה זהירות ולא לטפל בחיית מחמד אם סובלים מתסמינים החשודים כמחלת קורונה, ואם חייבים לבא במגע עם בעלי חיים במצב זה יש לעטות מסכת פה-אף ולהקפיד על רחיצת ידיים".
ככל שנדרשת להישאר בבידוד בית, אסור לך לצאת לטיול עם הכלב. יש לבקש מבני המשפחה או מדיירי הבית האחרים לעזור עם הטיפול בבעלי החיים. 
מאחר וניתן להתייחס לפרוות הכלב כ"משטח" שיכול לשאת עליו את וירוס הקורונה לזמן שאינו מוגדר ולא נבחן עדיין ,המלצתנו היא לקלח היטב כלב שנלקח מאדם חולה קורונה או שנמצא בבידוד לפני שמסתובבים עמו בציבור.
חשוב שהאדם שמוציא את הכלב לטיול יקפיד להשתמש בכפפות חד פעמיות וישטוף ידיים לאחר הטיול. הציוד (קולר, רצועה וזמם) לא יועברו מכלב לכלב,
גם בתרחיש של סגר כולל, משרד הבריאות שב ומבטיח שמכולות וסופרמרקטים יישארו פתוחים, כמו כן ב"תקנות לשעת חרום 2020" הוגדרו החנויות לממכר מזון לבע"ח והווטרינרים ככאלה שיוכלו להמשיך ולהפעיל את המרפאות והחנויות כך שאין צורך להצטייד בכמויות אדירות של מזון לבעלי חיים. 
במצב בו תוגבל התנועה יש לאתר חנויות לבעלי חיים שעושות משלוחים לאזורך, וכן וטרינר מטפל שנמצא קרוב אליך למקרה חירום. אם בעלי החיים זקוק למזון מיוחד או מזון/ציוד (כמזון רפואי, חול לחתולים, מזון לדגים וכד'), יש להיערך בהתאם.
כמו כן, מומלץ לשים על קולר הכלב/החתול תג שעליו שמך ומספר הטלפון, בעיקר למצב בו אדם אחר יוציא את כלבך לטיול ואז הסיכוי שהכלב יברח גדול יותר.
חשוב לדאוג מראש שבעל החיים יהיה מסומן, כדי שניתן יהיה לאתר אותו (או את בעליו) אם ייפרדו. אפשר לרשום (בטוש עמיד) על הקולר עצמו או להצמיד אליו דסקית, שבהם יירשמו הפרטים הבאים: שמות הבעלים, כתובת ומספרי טלפון רלבנטיים. כמובן, בנוסף לסימון בשבב אלקטרוני כחוק, שמאפשר לאתר את בעליו על פי השבב.
ההמלצה למאכלי חתולים היא להתארגן בתורנויות ולהאכיל בקרבת הבית/השכונה.

בברכת בריאות איתנה,
ד"ר קובי איבגי
רופא וטרינר רשותי.
 

[חזרה לראש העמוד] [הדפס]
|מפת אתר|ניהול אתר|הצהרת נגישות| תנאי שימוש | מדיניות פרטיות |
אתר לקיבוץמופעל במערכת קהילהנט רשת חברתית תפעולית לארגונים, אגודות, קיבוצים וישובים
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2020 (c)
מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות